Majster Pomorze

Majster Pomorze - twoja lista wykwalifikowanych fachowców

Gabinet terapeutyczny dla dzieci Gdańsk

image

Zapraszamy na konsultację integracji sensorycznej w Gdańsku

Konsultacja Integracji Sensorycznej pomaga zidentyfikować indywidualne potrzeby sensoryczne dzieci i młodzieży, które może mieć trudności w przetwarzaniu i reagowaniu na bodźce sensoryczne. Na podstawie konsultacji specjalista Integracji Sensorycznej może dostosować interwencje i strategie terapeutyczne do konkretnych potrzeb i preferencji sensorycznych danej osoby. Konsultacja opiera się na wykonaniu przesiewowych badań i oceny ryzyka występowania zaburzeń SI. Terapeuta spotyka się z rodzicem na wywiad, podczas którego ocenia się rozwój dziecka, jego umiejętności społeczne. Pozwala to psychologowi lepiej poznać pacjenta. Wizyta kończy się przekazaniem rodzicowi skutecznych zaleceń i strategii dalszego postępowania, jak wspierać dziecko i jaką pomoc stosować. Może zajść potrzeba pogłębionej diagnozy, w tym celu psycholog dziecięcy lub terapeuta poleci umówić kolejne spotkanie, aby rodzic mógł prawidłowo wspierać swoją pociechę. 

Kiedy zapisać dziecko na terapię pedagogiczną 

Terapia pedagogiczna jest formą pomocy dla rodziców w rozwiązywaniu trudności ich dzieci w uczeniu się. Specjaliści podczas terapii starają się minimalizować objawy problemów poprzez działania mające na celu podwyższenie samooceny oraz poprawę motywacji dziecka do nauki. Proces terapeutyczny oparty jest na działaniu, które ma na celu wsparcie rodziców w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami. Zalecamy również do uczestniczenia w treningu umiejętności społecznych, który pozytywnie wpłynie na psychoterapię dzieci. 

Terapia pedagogiczna dla dzieci 

Terapia pedagogiczna ma na celu wsparcie uczniów w ich edukacyjnym i osobistym rozwoju oraz umożliwienie im osiągnięcia sukcesu w szkole i w życiu. Nasza oferta skierowana jest do dzieci, które mają:

  • trudności związane z prawidłowym funkcjonowaniem wzroku i słuchu, 
  • problemy z nauką pisania, czytania i mówienia,
  • są narażone na ryzyko m.in. dysleksji i dysgrafii. 

Terapia dzieci i młodzieży w Gdańsku

Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne. Dlatego warto zadbać o nie poprzez terapię. W Sensolandii w Gdańsku znajdziesz profesjonalną pomoc w postaci konsultacji psychologicznej. Nasi terapeuci dokładają wszelkich starań, aby pomóc pacjentom w procesie dojrzewania i radzenia sobie w życiu. Jeśli chcesz skontaktować się ze specjalistą i umówić wizytę, nie wahaj się, tylko skorzystaj z naszych usług. Dzięki świetnemu kontaktowi z dzieckiem, specjaliści w Gdańsku potrafią szybko nawiązać relację i pomóc w rozwiązaniu problemów z zdrowiem psychicznym.